Je to už rok!

Je to už rok!


 

Je to neuvěřitelné, ale je tomu opravdu tak. Je to už rok, co jsem se rozhodl nebo spíš odhodlal, že vytáhnu foťák častěji než jen o letní dovolené. Že se z toho během pár měsíců stane práce na plný úvazek, to mě v tu chvíli ani ve snu nenapadlo. Musím říct, že mě focení vždycky bavilo, ale byl to jen občasný koníček, na který jsem několikrát zanevřel, abych se k němu po čase na nějakou dobu zase vrátil. Možná i proto si většina lidí kolem mě ze začátku klepalo na čelo, jestli jsem se náhodou nezbláznil, když jsem směle tvrdil, že budu fotograf.

 

Začátky „profi“ focení nebyly snadné, předně jsem si musel uvědomit, co chci vůbec fotit, protože jsem chtěl fotit samozřejmě úplně všechno. Zkušenosti s focením jsem měl do té doby jen jako zapálený amatér, co sem tam vyfotil nějakou reportáž na místní akci nebo vzal foťák na dovolenou do hor, takže na to jak fotit něco jiného, jak nastavit foťák, kam si stoupnout a kam zase postavit ostatní jsem přicházel tak nějak postupně. S každým focením jsem zjišťoval, že mě to baví víc a víc a že mě asi žádná práce nikdy takhle nenaplňovala.

Když bych měl ten první rok nějak shrnout, tak to byl jeden pořádný zápřah, za což Vám všem, které jsem mohl fotit moc děkuju, protože bez Vás bych si nesplnil jeden ze svých snů. Za ten rok jsem přišel na to, co chci fotit nejvíc a hlavně jsem našel „svůj styl“ focení, který budu mít snad možnost dál rozvíjet.

 

V hlavě se mi za tu dobu v  roli fotografa honí spousta myšlenek a dojmů, a proto jsem se rozhodl, že je na čase se s Vámi o ně podělit. Příspěvky asi nebudou nějak pravidelné, ale když budu mít volnou chvíli, rád sem vždycky něco napíšu. Jednak o tom co zrovna fotím a na co se chystám, zodpovím některé Vaše časté dotazy nebo se jen tak rozepíšu o tom, kam se moje focení ubírá a kam a jak bych ho chtěl dál směřovat.