... chci vyprávět i váš příběh

... chci vyprávět i váš příběh

Cílem každého fotografa by mělo být to, aby se pro něho lidé rozhodovali ne proto, že zrovna potřebují nějakého fotografa a oni jsou jedněmi z mnoha, ale aby si jej zvolili kvůli jeho pohledu na fotografii a hlavně kvůli tomu jakým stylem fotí.

S tím souvisí i to, co mi už delší dobu leží v hlavě. Když jsem minule psal, že miluju focení svateb, chtěl bych část z toho přenést i do ostatních focení. Mám na mysli to, že při svatebním focení je na mně, kterou fotku novomanželům předám. Při svatebním focení mi totiž plně důvěřují a já mám volnou ruku jak při focení, tak pak při výběru fotek, které jim předám. U rodinného, těhotenského nebo rande focení tomu tak ale nebylo. Jasně, fotím tím svým stylem, ale pak jsem posílal náhledy fotek, ze kterých si měli lidé vybrat určitý počet fotek, který jim předám podle balíčku, který si zrovna zvolili. To je kámen úrazu, který mi hodně vadil.

Když to přeženu, tak při focení mám nejen já, ale i Vy svázané ruce tím, že máme obrazně řečeno 20 pokusů udělat dobrou fotku. To nás podvědomě limituje a nevydáme ze sebe vše, protože přemýšlíme jak to udělat nejlíp, abychom se vlezli do nějakého počtu fotek. Většina si sice po zaslání náhledů vybere mnohem víc fotek, než je v daném balíčku, ale pořád je to tak, že některé fotky zůstanou ležet ladem, potažmo jsou smazány a mně je to pak líto.

A právě proto jsem se rozhodl, že už žádné balíčky nebudou. Fotit samozřejmě budu dál, na tom se nic nezmění, ale nebudeme limitováni určitým počtem fotek, které si z focení odnesete. Jestli pak bude fotek dvacet, třicet nebo padesát, to uvidíme až po focení. Zjednodušeně řečeno vždycky dostanete tolik fotek, za kolika si budu stát a které dají dohromady Váš příběh, stejně jako když fotím novomanžele. Chci se focením především bavit a mít z něho co možná největší radost, nechci ho brát jen jako zaměstnání a focení Vás jen jako další zakázku, chci vyprávět Váš příběh.

 

 

m.