... předsvatební focení? Vždy!

... předsvatební focení? Vždy!

Dnes bych se rád trochu rozepsal o předsvatebním focení, které je podle mě pro focení svatby naprosto stěžejní.

I proto dávám předsvatební focení automaticky jako součást svatebního focení. Není to totiž jen nějaký bonus pro novomanžele, ono je to stěžejní i pro mě jako fotografa. Pro novomanžele to samozřejmě bonus je, budou mít hezké romantické fotky ještě před svatbou a můžou je použít do svatebních novin, na svůj svatební web nebo jen tak zavěsit někam do rámečku. Je to pro ně přínosné i v tom, že zjistí, že to portrétové focení nemusí trvat a taky netrvá hodiny, ale je to otázka na zhruba 30 minut (o průběhu portrétního focení se rozepíšu více jindy).

Naprosto stěžejní pro novomanžele i pro mě je ale samotné to setkání ještě před samotnou svatbou. Osobní setkání totiž nejde nahradit telefonátem, videohovorem nebo několika emaily. Fotograf je ve svatební den u všeho a všude. I když se snažím celý den nikde nepřekážet a zbytečně se vám nemotám pod nohama, ale vše pozoruju s velkým respektem k vám a ke svatebním hostům, tak tam prostě jsem. Nejde přijít na svatbu a tam navzájem zjišťovat jaké jsme povahy, jaký humor nám sedí, co vlastně očekáváme a chceme. A od toho je tady právě to předsvatební focení, kdy spolu prostě zajdeme na takové malé rande a navzájem se trochu oťukáme. 

Během té hodiny, kdy si povídáme o svatbě nebo třeba jen tak o běžných věcech v našich životech a u toho sem tam fotíme totiž přejdeme, nebo spíše rovnou přeskočíme z té obecné roviny klient/dodavatel v normální přátelské setkání, na které o svatebním ránu  plynule navazujeme. 
Co z toho tedy plyne? Pokud vám fotím svatbu, těšte se na předsvatební focení, protože pro obě strany to bude obrovským přínosem. A pokud svatbu chystáte a fotí vás někdo jiný, chtějte předsvatební focení nebo alespoň osobní setkání někde u kávy, protože ten moment kdy si povídáte z očí do očí opravdu nahradit nejde a na fotkách to bude určitě znát. 

A mně nezbývá než se těšit na další skvělá setkání s vámi před novou svatební sezonou :).